PŠ Tina Ujevića Salinovec sudionik Erasmus + KA229 projekta

Autor: Sonja Poljak, 12. 10. 2020.

PŠ Tina Ujevića Salinovec sudionik je Erasmus + KA229 projekta pod nazivom The trail of the architecture of the region we live in. U projektu sudjeluju četiri partnerske škole: Szkola Podstawowa Nr 5 im. Wladyslawa Broniewskiego w Bialymstoku iz Poljske, Cumhuriyet Ortaokulu, škola iz Turske, Szabó Pál Általános Iskola és Alapfokú Muvészeti I, škola iz Mađarske te PŠ Tina Ujevića Salinovec. Cilj projekta je motivirati učenike za istraživanje kulture i tradicije šireg zavičaja s naglaskom na arhitektonske spomenike.  Projekt je osmišljen na način da učenici osnovnih škola bolje upoznaju tradicijsku arhitekturu svojeg zavičaja te razviju svijest o kulturnoj pripadnosti.

Partnerske škole međusobnom suradnjom upoznaju kulturnu baštinu partnera, razmjenjuju nove spoznaje i ideje putem prezentacija, konferencija i ICT alata. Kod učenika će se oblikovati i njihove kreativne i umjetničke vještine kroz različite tehnike prezentiranja tradicijske arhitekture.

Dugoročni cilj projekta je razvoj jezične kompetencije i ICT vještina kod učenika, spremnost za bavljenje kreativnim aktivnostima i razvoj tolerancije i otvorenosti za druge kulture. Sudionici će cijeniti kulturnu baštinu vlastitog zavičaja i naučiti o kulturnoj baštini drugih krajeva iz Europe. Steći će nove prijatelje iz inozemstva, proširiti međukulturalnu suradnju i stvoriti dugotrajno prijateljstvo.

« Ožujak 2024 »