Festival matematike

Autor: Renata Papec, 15. 4. 2018.

Više od 1000 sudionika iz osam županija okupio je 4.Festival matematike koji je 5.travnja održan u Varaždinu. Tema festivala je bila Gospodarstvo i poduzetništvo Varaždinske županije pa su stoga i svi zadatci sastavljeni prema toj temi. Ove godine na festival je prijavljeno najviše ekipa i pojedinačnih natjecatelja do sad. Osim što učenici rješavaju matematičke zadatke, održavaju se prezentacije, izrađuju modeli, a dodjeljuju se nagrade i za najljepšu bilježnicu i plakat.

Učenici naše škole sudjelovali su u ekipnim i pojedinačnim natjecanjima, a također su se natjecali u odabiru najljepšeg plakata i bilježnice te postigli značajne rezultate. U pojedinačnim natjecanjima sudjelovali su ovi učenici i postigli sljedeće rezultate: Erik Đula (3.razred) – 1.mjesto, Laura Friščić (4.razred) – 4.mjesto, Luka Gladović (4.razred) – 5.mjesto, Matej Friščić (6.razred) – 9. mjesto i Helena Kolarek (7.razred) – 7.mjesto. U ekipnom dijelu natjecanja sudjelovale su tri ekipe. Prvu su činili učenici 3. i 4. razreda, Laura Friščić, Luka Gladović, Erik Đula i Karlo Mavrek, te osvojili 4.mjesto. Drugu ekipu su činili učenici 5. i 6. razreda, Matej Friščić, Elena Draganić, Ivana Štefanić i Maximilian Milec, te osvojili 8. mjesto, a treću ekipu su činili učenici 7. i 8.razreda, Helena Kolarek, Ana Jakopec, Jan Kasper Lepoglavec i Ivana Janković i osvojili su 10. mjesto.

Priznanje u obliku diploma primila je učenica Nika Horvatić iz 7.razreda za najpregledniju i najljepšu aritmetičku bilježnicu sedmih razreda te učenik Matej Friščić iz 6.razreda za pregledan i sistematičan prikaz matematičkih sadražja u obliku plakata.

Čestitke svim učenicima na postignutim rezultatima uz nadu da će se sljedeće godine povećati interes učenika za sudjelovanje na 5.Festivalu matematike.