OŠ Ivanec pozdravila još jedan naraštaj osmaša

Autor: Renata Papec, 15. 6. 2014.

Osmaši 2014. oprostili su se sa svojom školom, suučenicima, roditeljima i nastavnicima ovog petka, 13. lipnja 2014. godine, u velikoj sportskoj dvorani ivanečke Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog. I ovaj je oproštaj osmaša OŠ Ivanec održan sa zadnjim danom nastave ove školske godine.

Kao što je i običaj, osmaši su pripremili prigodne programe za pozdrav sa svojim dugogodišnjim učiteljima, koji su pratili njihov razvoj sve do ovog trenutka.

Ispred prepune dvorane gostiju, roditelja, novih i umirovljenih učitelja i ostalog školskog osoblja, tj ispred njihove cijele dugogodišnje obitelji, program je započeo zborom petih razreda, koji su pozdravili sve prisutne pjesmom na njemačkom jeziku. Nakon uvodne točke, voditelji priredbe, Hana Čavlek i Petar Poljak, učenici 3.a razreda zaželjeli su svim prisutnima dobrodošlicu te pozvali glavne zvijezde dana – osmaše 2014. Uz gromoglasak pljesak osmaši su ispunili dvoranu, spremni za centralni dio svečanosti. 8.a, 8.b, 8.c i 8.d su se potom predstavili svojim maštovitim programima i pokazali kako složan razred funkcionira do samog kraja.

No, tu nije bio kraj. Pokazali su svoju zrelost te se zahvalili svim svojim razrednicima, učiteljima i ostalim osobama, koji su ih pratili na njihovom putu odrastanja, prigodnim riječima i simboličnim poklonima. Nakon toga je ravnatelj učenicima, koji su svih osam godina imali prosjek 5.0 dodijelio poklone i posebne pohvale. Oni su Emma Biškup, Tanja Brežni, Elena Cahun, Hana Čaklec, Petar Čovran, Ana Jagić, Zrinka Marić, Teodora Peček, Kristijano Roginek, Benyamin Taourirt i Iva Videc.

Također ni ovdje nije bio kraj. U nastavku programa je došlo do „okršaja“ između učenika i njihovih učitelja u igri „Izazov“. U kategorijama glazba-ritam te scenska igra učenici su izazivali svoje učitelje na odgovor, a uspješnost zadatka je ocjenjivala publika, što se mjerilo pljeskometrom. Pobjednici su jedno/akoglasno bili svi.

Najveći pobjednici tog dana ipak su bili osmaši te su se još jednom zahvalili svima završnom pjesmom. Zagrljeni i sa suzama u očima oprostili su se od svog osmoškolskog obrazovanja.

« Ožujak 2024 »