U Područnoj školi Salinovec održana Međuopćinska smotra LiDraNo 2017.

Autor: Renata Papec, 1. 2. 2017.

Na Međuopćinskoj smotri LiDraNo 2017., održanoj u Područnoj školi Tina Ujevića, Salinovec, sudjelovala su 102 učenika i 28 mentora iz devet lokalnih osnovnih škola, u četiri kategorije s područja bivše Općine Ivanec te su odabrani predstavnici za nastup na Županijskoj razini.

U kategoriji literarnog izraza Područje Ivanec će predstavljati „Pes“, Marije Magdalene Kolarek iz OŠ grofa Janka Draškovića, Klenovnik, mentorice Štefice Oštarjaš, zatim „Stranac“ Melanie Premužić i „Zmislim se“ Martina Premužića iz PŠ Gornja Voća, mentorice Dubravke Tuđan, „Blagdanska strka“ Alena Horbeca iz OŠ “Metel Ožegović” Radovan, mentorice Jelene Piskač, pa „Kaput“ Matije Štrleka iz Osnovne škole “Gustav Krklec” Maruševec, mentorice Ljerke Brezovec, „Dvurišče“ Anje Brežnjak iz  PO Margečan, mentorice Danice Prašnjak, „Zelena pjesma“ Jana Kaspera-Lepoglavca iz OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec, mentorice Zdravke Friščić i „Izgubljena jesen“ Anamarije Miholić  iz OŠ Izidora Poljaka, Višnjica, mentorice Petre Špac.

U kategoriji novinarskog izraza, na županijsku razinu plasirali su se “Znati čitati znači imati ključ koji otvara sva vrata” Sare Srednoselec, zatim „Kako biti ilustrator“ Ene Gladović i „Moj put do zvijezda“ Nike Srednoselec iz OŠ grofa Janka Draškovića, Klenovnik, mentorice Anite Husnjak, „Moj pradjed – padobranac“ Dominika Kelemena iz OŠ “Gustav Krklec” Maruševec, mentorice Ljerke Brezovec i „Intervju s braniteljem – 25 godina poslije“ Paule Martinčević iz PŠ Druškovec, mentora Tomislava Vinceka.

Na županijskoj razini naše će područje u kategoriji pojedinačnih nastupa predstavljati Luka Kolenko iz OŠ “Gustav Krklec” Maruševec, mentorice Ljerke Brezovec, kazivanjem vlastite pjesme „Život“. Patrik Žlibar iz PŠ Gornja Voća, mentorice Dubravke Tuđan, izvest će monolog „Budem“, Silvije Šesto, Adam Brezni iz OŠ Ante Starčevića, Lepoglava, mentorice Branke Kuća kazivat će „Pucicu i vuletje“ Ivice Jembriha, a Ana Jakopec iz OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec, mentorice Marije Videc, „Ima riječi“, Zlate Kolarić-Kišur.

Na Županijskoj smotri, ‘boje’ ivanečkog područja branit će dramsko-scenske igre „Cvilidreta“, bajka braće Grimm, u dramatizaciji Nataše Roginek i izvedbi Dramske grupe OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec, mentorice Silvije Čavlek, zatim „Svjetalce“, dramatizacija pjesme Dobriše Cesarića „Svjetlo u dolini“, u izvedbi Scenske grupe iz OŠ Izidora Poljaka, Višnjica, mentorice Sanje Latin te „Povratak u Vukovar“, rad Scenske grupe OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec, mentorice Ivančice Krtanjek.

Na Županijsku smotru ide i recital „Pjesme“ (Drveni bicikl, Srebrna cesta, Pijetao, Darivanja Gustava Krkleca), Scenske skupine OŠ “Gustav Krklec” Maruševec, mentorice Ljerke Brezovec.

« Ožujak 2024 »