ŠKOLA U PRIRODI - MURTER

Autor: Renata Papec, 25. 9. 2017.

Škola u prirodi Murter realizirana je u trajanju od 20.rujna do 22.rujna 2017.godine,a pohađali su je učenici četvrtih razreda Osnovne škole Ivana Kukuljevića – Sakcinskog i Područne škole Salinovec sa svojim učiteljicama. Polazak je bio u ranim jutarnjim satima. Po dolasku u Karlovac posjetili smo slatkovodni akvarij Karlovac –Aquatiku.

U nastavku putovanja stigli smo u grad Šibenik gdje smo uz stručno vodstvo razgledali Šibensku katedralu Sv.Jakova,Kneževu palaču i Trg četiri bunara,a zatim smo nastavili put do hotela na Murteru. Drugi dan smo otišli brodom do otoka Zlarina gdje smo posjetili Zavičajni muzej te smo prisustvovali prezentaciji obrade koralja. Posljednji dan smo posjetili grad Zadar i tamo smo razgledali crkvu Sv.Donata, katedralu Sv.Stošije te morske orgulje. Zatim smo nastavili put kućama i u večernjim satima stigli u Ivanec. Učenici su bili oduševljeni zajedničkim druženjem i novim spoznajama.