Predavanje Policijske uprave Varaždinske osmim razredima na temu „Petarde nisu igračke“

Autor: Renata Papec, 23. 11. 2017.

U srijedu, 22. studenoga 2017. godine u Osnovnoj školi Ivana Kukuljevića Sakcinskog učenici osmih razreda slušali su predavanje o mogućim posljedicama uporabe pirotehničkih sredstava. Predavanje na ovu temu održano je zbog nadolazećih blagdana, kada nije rijetka pojava da sve mlađa djeca posežu za pirotehničkim sredstvima.

Kako bi znali koje su moguće posljedice i rizici uporabe takvih sredstava, prezentaciju su im održali gosp. Nino Trakošćanec, policijski službenik za protueksplozijsku zaštitu te gđa. Tatjana Novak, policijska službenica za nadzor i planiranje te prevenciju.

Gosti predavači skrenuli su pozornost učenicima na vrstu i podjelu pirotehničkih sredstava te kako njima rukovati na siguran način, ako se ipak odluče koristiti pirotehnička sredstva. Naglasili su da pirotehnička sredstva, iako se koriste za zabavu, nisu nikako igrače već opasne eksplozivne tvari, koje mogu izazvati teške i trajne posljedice po zdravlje.  Također su im pokazali koje su sve moguće posljedice neprimjerenog korištenja pirotehničkih sredstava te zamolili za odgovornost u nadolazećim blagdanima.

Isto tako učenici su dobili promotivne informativne letke koje mogu proučiti sa svojim roditeljima, a u kojima je sažet čitav sadržaj predavanja koje su osmaši poslušali.

Zahvaljujemo našim gostima, koji su našim učenicima skrenuli pažnju na odgovorno i sigurno ponašanje za vrijeme blagdana.