OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec osvojila je prvo mjesto na online kviz-natjecanju „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“

Autor: Suzana Jagić, 14. 3. 2024.

U petak 8. ožujka 2024. Saborska Služba za građane organizirala je deseto po redu online kviz-natjecanje „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“ za osnovne škole. Naša škola već tradicionalno sudjeluje u natjecanju, a ove su godine učenici bili veoma uspješni te su prema konačnim rezultatima kviza osvojili prvo mjesto u konkurenciji od 51 osnovne škole.

Učenici 8. d razreda Mihael Cerovečki, Vito Mesec i Jakov Brežnjak u kvizu su trebali pokazati znanje u poznavanju Hrvatskoga sabora, njegovoj ulozi i mjestu u hrvatskoj povijesti, kao i znanje u poznavanju suvremenog Sabora od konstituiranja prvog demokratskog višestranačkog Sabora 30. svibnja 1990. do danas, njegovu ustavnu ulogu i nadležnosti, djelokrug poslova i načina rada te poznavanje prava i dužnosti koje imaju saborski zastupnici.

Učenike je za kviz pripremala učiteljica Povijesti Suzana Jagić.

Pozvani su na svečanu dodjelu nagrada koje će im uručiti Predsjednik Sabora te će biti počasni gosti na 11. simuliranoj sjednici Sabora za učenike srednjih škola, dok će u  poslijepodnevnim satima sudjelovati na svečanom objedu u Hrvatskom saboru.

Detaljnije podatke o uspjehu možete pronaći OVDJE.