Klara Klampfl prva iz elektronike, a Jana Gotal iz fotografije na 65. županijskom natjecanju mladih tehničara

Autor: Anđelka Barlek, 22. 3. 2023.

Na 65. županijskom Natjecanju mladih tehničara koje je 16.03. održano u III. OŠ Varaždin natjecalo se deset najboljih učenika naše škole od petog do osmog razreda u osam područja natjecanja. Sudionici natjecanja bili su učenici osnovnih škola, članovi klubova mladih tehničara u osnovnim školama, udrugama tehničke kulture ili srodnim ustanovama.

Natjecanje se sastoji od pisane provjere znanja koje sadrži gradivo tehničke kulture za učenike od 5. do 8.razreda, obrane rada i izrade tehničke tvorevine prema tehničkoj dokumentaciji ili zadanoj temi.

Klara Klampfl 8.r prva je već treću godinu za redom na županijskom natjecanju mladih tehničara. Ove godine Klara se natjecala u elektronici. Na eksperimentalnoj pločici je proučavala i ispitivala kako radi linearni integrirani sklop NE555 u spoju sa astabilnim multivibratorom.

Jana Gotal 5.r je prva iz fotografije u konkurenciji učenika od 5. do 8.r. Ovogodišnja tema na koju je Jana trebala snimiti fotografije bila je Sajam.

Zara Škorak 7.r postigla je drugo mjesto iz strojarskih konstrukcija. Nadograđivala je rad sa školskog natjecanja. Izradila je obujmicu sa postoljem od lima, plastične cijevi i laminata.

Tena Ribić 7.r postigla je 3. mjesto iz obrade materijala. Napravila je vrtni stol sa klupama iz pocinčanog lima.

U fotografiji se natjecao i Lovro Mavrek 6.r koji je postigao četvrto mjesto.

Ivano Bruža Habek 5.r natjecao se iz maketarstva i modelarstva. Napravio je pojilo za životinje od balze. Mihaela Cahun 6.r natjecala se iz graditeljstva. Napravila je toranj sa zidom iz balze. Dorijan Belavić 8.r natjecao se iz elektrotehnike. Izradio je indikator nivoa vodljive tekućine na bateriju od plastike lima, vodiča i LED dioda. Petar Kušen i Karlo Mavrek 8.r natjecali su se iz robotike. Programirali su semafor i robotska kolica u RoboPro jeziku.

Na 65. državno natjecanje mladih tehničara Republike Hrvatske koje će se održati od 02. do 05. svibnja 2023. pozvana je Klara Klampfl 8.r i Jana Gotal 5.r. Učenice tako nastavljaju osamnaest godina dugu tradiciju natjecanja učenika naše škole na državnim Natjecanjima mladih tehničara.

Mentorica učenicima je Anđelka Barlek.

Svima čestitke na uspjehu!

« Svibanj 2024 »