HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

Autor: Renata Papec, 16. 9. 2014.

Osnovna škola Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec  10.09.2014. obilježila je Hrvatski olimpijski dan. Dolaskom u bijelim majicama poslali smo poruku mira i prijateljstva te upozorili na važnost bavljenja sportom za zdravlje ljudi.

Dan je započeo s najmlađima. Kao gosti, stigle su nam dvije grupe iz Dječjeg vrtića „Ivančice“ kojima su članovi Košarkaškog kluba „Ivančica“ Ivanec demonstrirali elemente košarkaške igre. Učenici nižih razreda na različite su načine dali svoj doprinos ovome danu. Svi prvi razredi sudjelovali su trčeći uz različite zadatke. Učenici svih drugih razreda natjecali su se u jednostavnim štafetnim igrama. Svi treći razredi isprobali su različite načine lovica, a svi četvrti „odmjerili“ su snage u graničaru. Svakom razredu uručena je ručno izrađena velika medalja. Olimpijski dan završio je aerobikom za učenice 8. razreda i nogometnom utakmicom između učenika i učitelja koja se odigrala u predivnom ambijentu, a obilježili su ju atraktivni golovi s obje strane. Pedagoginja Vesna Vitez podijelila je medalje za sve sudionike nogometne utakmice.

Naglasak ovogodišnjeg Olimpijskog dana bio je na poštenoj igri (fair play), a svim sudionicima je objašnjeno da je sport jako važan za zdravlje te da je najvažnije sudjelovati, ali i dati sve od sebe u borbi za medalju. Budući da se naši učenici i učenice kroz izvannastavne i izvanškolske aktivnosti bave različitim olimpijskim sportovima, tko zna, možda baš u našoj školi raste neki budući olimpijac! Voditelji ovog izuzetno bogatog dana bili su učitelji tjelesne i zdravstvene kulture Nevenka Čaklec i Ivan Hrg te učiteljice razredne nastave Ivančica Krtanjek i Stella Mateša.

Dan kasnije, 11.09.2014., Hrvatski olimpijski dan obilježen je i u Područnoj školi Tina Ujevića u Salinovcu. Aktivni su bili svi učenici od 2. do 8.razreda. Niži su se razredi natjecali u jednostavnim štafetnim igrama, a viši u slobodnim bacanjima (svi), rukometnom penalu (učenice) i nogometnom penalu (učenici). Svakom razrednom odjeljenju uručena je velika medalja. Organizator i voditelj ovih natjecanja bio je učitelj TZK Ivan Hrg.

REZULTATI

OŠ IVANEC

2.razredi (štafetne igre): 1.mjesto – 2.a  2.mjesto – 2.b   3.mjesto – 2.c

4.razredi (graničar): 1.mjesto – 4.c  2.mjesto – 4.b    3.mjesto – 4.a