Projektni dan Naši projekti

Autor: Draženka Stančić, 3. 6. 2023.

Iza nas je Projektni dan Naši projekti na kojem su naši učenici predstavili 22 projekta koje su provodili ove školske godine. Komunikativni, hrabri, puni znanja, veselo su govorili o svojim projektima. Zahvaljujemo učiteljima koji su ih vodili zacrtanim fazama projekata, hvala svim posjetiteljima, prijateljima i obiteljima koji su dali podršku učenicima. Predstavljeni su projekti Croatian makers liga, Računajmo s abakusom, TZP – Tradicionalna, a zdrava prehrana, Erasmus + projekt Different but together, Kukuljević i mi, Erasmus + Green Energy Saves the Earth, STEM sajam – Prikaz fizikalnih pojava, STEM sajam – Ozobot i Micro:bit, izrada e-igara AI, STEM sajam – Kemija: radovi,

STEM sajam – Biologija: radovi mentorice Marine Švelec, STEM sajam – Biologija: radovi, mentorice Ivane God, eTwinning projekt POP – Planet or Plactic Project, Učinak staklenika, Uloga svjetlosti za proizvodnju hrane u listu, Kosti, Isparavanje vode, Osmoza kroz polupropusnu membranu jajeta, Razvoj  biljke cvjetnjače, Prirodna i geografska obilježja zavičaja (reljef i vode), Karta mojeg budućeg svijeta, Plastičnim čepovima do skupih lijekova (s Udrugom UOLL), Skupljajmo zajedno stare baterije.

Uz spomenute mentorice svojim projektima sudjelovali su i Željko Simić, Melita Brodar, Suzana Jagić, Draženka Stančić, Jasenka Solina, Sonja Poljak, Silvija Čavlek, Nataša Roginek, Lana Belač, Damir Švelec, Vedrana Dubovečak, Ivana Plahtarić, Renata Papec, Tatjana Črepinko, Martina Harjač i Vesna Vitez.

Radove su na projektnom danu predstavljali 8. a, 2. razredi, Mali građani, Domaćinstvo, 6. razredi, 7. d i e razred, učenici 7. i 8. razreda, polaznici Centra izvrsnosti, Informatičke grupe, 5. razredi i 7. e, 6. i 8. r. te 7. s, učenice 7. razreda, Mali ekolozi i DOD Geografija (5. i 6. r.), učenice 5. c, Volonterski klub Iksići.

« Svibanj 2024 »