Učenici 4. razreda posjetili su Zagreb

Autor: Renata Papec, 20. 10. 2014.

U srijedu 15. listopada, učenici 4. razreda naše škole posjetili su grad Zagreb. Budući da se u 4. razredu obrađuju nastavni sadržaji o našoj domovini RH  i gradu Zagrebu, nakon obrade navedenih nastavnih sadržaja uvježbavali smo gradivo o gradu Zagrebu na terenskoj nastavi.

Grad Zagreb kao upravno i političko središte upoznali smo odlaskom na Markov trg, posjetom Hrvatskom saboru. Šetnjom do Gornjeg grada prošli smo kroz Kamenita vrata i čuli zanimljivu priču o Gospi, te zapalili svijeće.

U Saboru nas je dočekao naš gradonačelnik M. Batinić. Učenici su postavljali pitanja o Saboru i radu zastupnika. Nakon toga prošetali smo saborskim prostorijama i fotografirali se. Budući da je u isto vrijeme trajala sjednica, učenici su u posebnoj prostoriji, tzv. “galeriji” nazočili  zasjedanju.

Domaćini u Saboru bili su izrazito ugodni i strpljivi, a učenici radoznali, ali disciplinirani.

Posjet Saboru završen je zajedničkim fotografiranjem i pohvalom za pristojno ponašanje.

Od građevina najviše nam se svidjela crkva sv. Marka tj. njezin neobičan krov.

Ni kiša nije omela veselje pred našom uspinjačom kojom smo se vratili do Donjeg grada. Šećući Ilicom učenici su bili oduševljeni tramvajima. Oduševljenju nije bilo kraja kad se točno u podne oglasio Grički top.

Nakon šetnje Trgom bana J. Jelačića krenuli smo u zagrebačku katedralu koju smo u miru u

i tišini razgledali.

Na putu do Tehničkog muzeja vidjeli smo HNK, Glazbenu akademiju i Muzej Mimara. U Tehničkom muzeju bilo je posebno zanimljivo, a posebno ulaskom u Planetarij. Velika zanimljivost bila je i u podrumu gdje smo posjetili “rudnik”. Učenici su s velikim zanimanjem razgledali ostale izloške.

Puni lijepih uspomena krenuli smo svojim kućama sa željom za nekom novom terenskom nastavom.

Vesna Pavlović