Pokazna vježba dresure pasa i razgovor s dreserima

Autor: Draženka Stančić, 20. 10. 2023.

Nastavili smo dalje s projektom Daj šapi glas! organizirajući susret učenika nižih razreda, njihovih učiteljica i roditelja s članovima Članovi Kinološkog kluba Varaždin Zvonkom Klenom i Sinišom Magdalenićem te psom Donom. Cilj nam je bio utvrditi da je dresura pasa važna za pse, njihove vlasnike i okolinu u kojoj žive. Naime, psi koji su prošli dresuru i žive u nestresnom okružju u kojem su zadovoljene njihove pseće potrebe neće reagirati nasilno prema drugim psima i ljudima pa posredno neće nanijeti ni štetu sebi.

Gosti su nam prikazali dvije vrste vježbi za dvije potrebe, socijalizaciju psa za boravak među ljudima te vježbe za službene pse poput policijskih. Postoje i vježbe za pse koji se bave spašavanjem ljudi.

Po završetku prikaza dresiranja pasa družili smo se s gostima u knjižnici, a Mlade su knjižničarke imale brojna pitanja na koja su gosti odgovarali strpljivo i sa strašću za poslom koji rade. Don je pritom sretno odmarao uz nogu svojeg vlasnika.

#DŠG #dajšapiglas

« Svibanj 2024 »