Geografske olimpijske igre

Autor: Josip Kraš, 6. 5. 2024.

Od Dana planeta Zemlje pa do kraja travnja na prostorima matične škole u Ivancu održane su Geografske olimpijske igre namijenjene učenicima svih osmih razreda naše škole. Mali svjetleći olimpijski globus, kao pandan olimpijske baklje, upalilo je zajedno troje učenika petog razreda, polaznika dodatne nastave iz geografije i igre su započele. U pet natjecateljskih dana učenici su se natjecali u jednako toliko disciplina, tri pojedinačne (Kartografija, Klimatologija i Potapanje brodova na geografskoj mreži) i dvije timske (GeoQuiz Classic i Geografska orijentacijska štafeta).

Svaki učenik mogao se natjecati u najviše dvije discipline, jednoj timskoj i jednoj pojedinačnoj. Pregled olimpijskih pobjednika po disciplinama:

KARTOGRAFIJA: Matija Videc, 8.a

KLIMATOLOGIJA: David Rogina, 8.s

POTAPANJE BRODOVA NA GEOGRAFSKOJ MREŽI: Petar Magaš, 8.a

GEOQUIZZ CLASSIC: Tim 8.a, Lucija Čićek, Hana Kostić, Leon Đura i Matija Videc

GEOGRAFSKA ORIJENTACIJSKA ŠTAFETA: Tim 8.d, Dora Dubovečak, Lana Hranić, Luka Brlečić i David Pilinger

Najbolji razred prema broju osvojenih medalja je 8.a s tri zlata i dvije bronce, a najbolji olimpijac je Matija Videc iz 8.a sa dvije zlatne medalje.

Nakon završetka posljednje discipline, ravnatelj škole, Damir Jagić, ugasio je mali svjetleći globus i time su igre završene. Voditelji igara bili su učiteljica Martina Harjač i učitelj Josip Kraš.

Uvijek je izazovno organizirati događaj poput ovog, od pripreme natjecanja, materijala, prijevoza do pronalaženja slobodnih prostora u školi, stoga velika zahvala ide svima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji natjecanja, a čestitke osvajačima medalja! Vidimo se dogodine s idućom generacijom osmih razreda.

« Svibanj 2024 »