Završetak provedbe projekta besplatne prehrane u OŠ I. K. Sakcinskog Ivanec

Autor: Renata Papec, 8. 6. 2016.

Završetkom školske (nastavne) godine 2015./2016. u petak, 10. lipnja završava se i provođenje projekta  „Unaprjeđenje kvalitete života djece iz socijalno ugroženih obitelji u školama Varaždinske županije“. Projekt je ostvaren u suradnji Varaždinske županije i Društva Crvenog križa Varaždinske županije

i kroz njega se tijekom ove školske godine osigurao besplatan obrok učenicima iz socijalno ugroženih obitelji. Aktivnostima Projekta bilo je obuhvaćeno 28 osnovnih škola s područja Županije, a među njima naša škola. Ukupna vrijednost projekta bila je gotovo 600.000 kuna, a u pripremi projekta sudjelovala je i Agencija za razvoj Varaždinske županije. Potpuno besplatni obrok  osiguran je za 560 učenika iz Varaždinske županije.

Kroz Projekt je kreirana baza korisnika školske prehrane iz socijalno ugroženih obitelji koja se ažurirala na mjesečnoj bazi te se vršila raspodjela sredstava za školsku prehranu prema osnovnim školama. Svrha ovog projekta, odnosno osiguravanje redovite i kvalitetne prehrane tijekom boravka u školi djeci iz socijalno ugroženih obitelji u našoj školi ispunjena je u cijelosti. Projektom je bilo obuhvaćeno ukupno 80 učenika matične i područnih škola. To su uglavnom učenici koji dolaze iz mnogočlanih obitelji s više školske djece iz  potrebitih obitelji. Ovisno o potrebama učenika, popise korisnika smo ažurirali svaki mjesec i time omogućili svakom potrebitom učeniku kvalitetan i besplatan obrok.

Koristi od ovakvog projekta su višestruke -  osim osiguravanja jednakog pristupa školskoj prehrani za sve učenike te time i zadovoljavanja osnovnih životnih potreba prisutno je i senzibiliziranje javnosti o  potrebama djece iz socijalno ugroženih obitelji.

Nadamo se da će se ovakvi ili slični projekti nastaviti i u slijedećoj školskoj godini.