Šarenim lampionima 130 učenika njemačkoga jezika proslavili dan Svetog Martina

Autor: Renata Papec, 11. 11. 2017.

Učenici njemačkoga jezika, drugi i treći razredi, su u petak. 10. studenoga obilježili dan Svetog Martina  na tradicionalan način zemalja njemačkoga govornog područja.Svrha ovog projekta, čije su voditeljice bile učiteljice njemačkoga jezika Elizabeta Klampfl i Ivana Matić, bila je upoznati učenike s tradicijom zemalja njemačkoga govornoga područja i legendom o Svetom Martinu te na koji način se jedan takav praznik obilježava u Njemačkoj, Austriji i Švicarskoj.

Tog dana mladi diljem navedenih zemalja sudjeluju u povorkama s lampionima predvođeni samim Svetim Martinom na konju pri čemu pjevaju prigodne pjesme. Na kraju povorke nagrađeni su raznim poslasticama i bombonima.

Naši su učenici proteklih dana izrađivali svoje lampione te uvježbavali tradicionalne pjesme poput „Laterne, Laterne“ te „Ich geh' mit meiner Laterne“. Kako bi naučili i saznali nešto više o životnoj priči Svetoga Martina, učiteljica Matić održala je učenicima kratku prezentaciju uz osnovni vokabular te ispričala priču o tome kako je Martin postao svet. Nakon toga su učenici rješavali radne listiće u grupama pri čemu su pjevali.

Nakon radnog dijela u školi su se ugasila svjetla, a učenici su sa svojim laternama koje su svijetlile u šarenim bojama obišli čitavu škole pjevajući pjesme na njemačkome jeziku. Pjesmom su uspjeli pozvati i ostale učenike škole koji su im se potom pridružili u povorci, kao i učenici njemačkoga jezika 5. razreda s kojima je učiteljica njemačkoga jezika Jasenka Solina izradila prekrasne lampione. Nakon povorke maleni su se okupili u holu škole te sa svjetlećim laternama otpjevali još nekoliko pjesama. Kao što je običaj, naša su učenici također dobili slatke nagrade nakon programa.

Kako je to izgledalo pogledajte na slici.

Priloženi dokumenti:
Einladung_zum_Martinstag_2017.pdf (169.65 KB)